Kam teď?

Socha je pod vodou, vypadá to na závěrečné titulky. Možná, ale není tomu tak. Svět pod vodou je velké dobrodružství pro mnoho příznivců a 40 m pod hladinou je výzvou. A potápěči se znají a potkávají. Je hezká představa, že se budou potkávat u sochy „Setkání Jana s Andělem“ u jejich patrona – Svatého Jana Nepomuckého.

Byl jsem v pátek s autem v servisu a při sepisování závad mi náhle servisní technik, fajn chlapík, povídá : „Tak socha už je pod vodou, díval jsem se na web“. Byl jsem překvapený, ještě více druhou větou : „Zítra se tam jdeme podívat, už to máme naplánovaný, těším se až tu sochu uvidím“.

Já zatím ponor neplánuji, možná v budoucnu. Už mě potápěči přijali do svých řad, zatím ale jako čestného člena :-).
Jezdím nyní spíše do Motola, kde mi pan doktor, mimo jiné také potápěč, léčí ucho zalehlé vodou z mého noření se pod hladinu společně se sochou.

A sekám do kamene. Tam je moje místo. Sekám nyní usilovně, dokončuji další sochu. A plánuji další projekty. Jeden z nich je s tímto velice těsně spojen. Bronzový odlitek Setkání Jana s Andělem odvážím do Říma. Vznikne tam nová kašna. A další projekty jsou také na cestě. Vylomení bloku kamene v Soluni na sousoší soluňských bratří Cyrila a Metoděje projektované do Moutnice u Brna. Tyto všechny další projekty můžete také sledovat.

A na této stránce sochapodvodou? Možná se stane průvodcem a vyprávěním pro všechny, kteří se potopí na místo Setkání s Andělem. Napište na tuto stránku o svém setkání se sochou pod vodou, mě osobně to bude velice zajímat a díky za každou zprávu s fotkou, jak právě vypadá. Možná někdy napíšu takovou zprávu také.

Zdraví Vás sochař Petr Váňa

Zveřejněno

Podporují nás:

NewTech Production - reklama & marketing Aquapalace Praha Granit Lipnice (lom Božanov)
 
Muzeum Karlova mostu Slavnosti Navalis